Sosyal sorumluluk projelerini önemsiyorum.. | Gündem 7Gündem 7

16 Temmuz 2024 - 16:04

Sosyal sorumluluk projelerini önemsiyorum..

Sosyal sorumluluk projelerini önemsiyorum..
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2023 - 13:43

203 views

Sosyal Belediyecilikle ne anlatmak istiyorum?

Ekonomik yönden geçim düzeyi temel ihtiyaçları karşılamada yetersiz olan vatandaşlara Belediyenin sosyal ve ekonomik yönden yürütülen faaliyetler sonucu. İnsanların temel ihtiyaç giderlerini karşılamak, açlık sınırının altında bir yaşam sürdürmelerine olabildiğince engel olmak

Yerel Yönetimlerin sosyal belediyecilik alanlarında yasalar çerçevesinde kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılması noktasından hareket edilmesini vurgulamak istiyorum

Sosyal Belediyecilik ilkesinin uygulamasında ve vatandaşların eşitlik çerçevesinde değerlendirilebilmesi için Belediyenin sürdürülebilir politikalarını oluşturmaları gerekmektedir. Bu gün bunun eksikliğini yetersizliğini görüyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerini önemsiyorum

Mendereste sosyal hizmet alanında çeşitli sosyal aktivitelerle ve sosyal sorumluluk projeleri ile de özellikle kadın, çocuk, genç ve yaşlıların çeşitli programlarla sosyalleştirilmesi faaliyetlerine de önemli katkılarda bulunması gerekmektedir. Bunun yeterli olmadığı ve kalıcı olmaktan uzak olduğu mevcut Belediyenin yetersizliğini tespit etmek istiyorum.

Engeli yurttaşlar ve Aileleri…

Engeli yurttaşlarımızın hem üretime hem de yaşama katkı koymalarının önünü açacak kalıcı çözümler gerekiyor Sadece engeli yurttaşlarımız değil onların Ailelerini de düşünmek durumundayız. Sadece onlara özel rehabilitasyon merkezi ve sosyal tesisler neden olmasın?

Sosyal Belediyeciliğin bir amacı da Menderesli hemşerilerimin geçimlerini sağlamak adına sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak için maddi bir gelir karşılığında belirli iş alanlarında çalışarak hayatlarını sürdürmeleri sağlamaktır.

Özelikle Genç iş gücünün ve Aile ekonomisin güçlenmesini önemsiyorum

Özelikle Genç iş gücünün ve Aile ekonomisin güçlenmesini önemsiyorum. Mendereste bunla ilgili çalışımlara yapılabilir başarı ile hayat geçirilebilir. Bunlar benim için Belediye Başkanı olma yolunda gerçekleştirmek istediğim en büyük hedeflerim.

Geçmiş dönem Belediye Başkan yardımcılığı görevimde de halen sürdürmekte olduğum İYİ parti Belediye Meclis üyeliğinde de hizmet ederken şu temel ilkeleri göz önünde hep bulundurdum; “ İnsan odaklı olmak, eşitlikçi ve kapsayıcı olmak. Bu ilkeler ışığında yoluma devam edeceğim…

İYİ Parti Menderes Belediye Meclis Üyesi.

Belediye Başkan Aday Adayı..

Mustafa AKIN..

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.